ACAYİP MEDYA HAKKINDA

Acayip Medya şirketi Metin Kalkavan tarafından 2002 yılında kurulmuş bir yapım şirketidir.

2005 yılından beri Acayip Medya, bir çok kanala başarılı programlar üretmiş ,kurulduğu günden bugüne kadar 121’ i canlı, 1.501’ haftalık program, 103’ ü yarışma ve 13’ ü de dizi olmak üzere toplam 1.635 adet program, 21 farklı kanal’da yayınlanmıştır.

En önemlilerinden biri olan Amerika’da çekilen ve 2018 yılın da 13 bölüm yayınlanan İSLAMOFOBİ adlı haber belgeselidir.

Ortağı olduğu Format Nation (Usa) şirketi ile farklı ve yeni programlar üretmektedir. Format Nation’nın Latin -Kuzey Amerika -Avrupa -Asya -Afrika ülkelerinin tek temsilcisi Acayip Medya Yapım şirketidir. Format Nation şirketi üretici, Acayip Medya ise pazarlama ve uygulayıcı yapım şirketi olarak hizmet vermektedir. Fantastik işler de üreten yaratıcı ve farklı yaklaşıma sahip bir Yapım şirketidir.

Metin Kalkavan ACAYİP MEDYA'NIN KURUCUSU

1965 İstanbul doğumlu olan Metin Kalkavan Üniversiteyi Ankara da bitirip Fizik Mühendisi olarak mezun olmuştur.

İlk iş deneyimini Türkiye’ ye yatırım yapacak yabancılara danışmanlık veren IBS firmasında başlayan KALKAVAN, daha sonra Cumhuriyet gazetesinde Teknik Müdürlük görevini icra etmiştir.

Sonrasında Milliyet ve kuruluşun aşamasında da Kanal D’ çalışan Metin Kalkavan, Doğan Grubunun Hürriyet gazetesini satın almasıyla Hürriyet’ gazetesine geçmiştir.

1998 yılında ilk adı TV24 olan ama kuruluşunda adı Amerikalı ortakların gelmesi ile CNN Türk olan kanalının kuruluşunda da görev almıştır.

2002 yılında profesyonel hayatını geride bırakıp kurduğu şirketle TV yapım işine başlamıştır. 17 yılda toplam 1.635’ in üzerinde program yapan Metin Kalkavan bir başka ifadeyle non-stop 17 yıl boyunca 1,85/hafta ortalama ile program üretmiştir.

Bugünlerde dünyada standart olan ortalama 40-50 dakikalık dizilerin Türkiye’ de ki ilk icracı yapımcısı Metin Kalkavan 2012 yılında çizgi roman uyarlamalarından senaryolaştırılmış Galip Tekin hikayelerini Star TV de yayınlamıştır.

Uzaktaki Başarılar, Gülümse Taş Duvar, Tesadüf Değil ve İslamofobi gibi bir çok konuda TRT için Haber-belgeseller de üretmiştir.

Canlı haber ve canlı spor programları yanı sıra özgün yarışma programları da hazırlamıştır.

ACAYİP EKİP
Yasemin Kalaba
Yapımcı
Arzu Oran
Yapım Sorumlusu
Yalçın Balcı
Gazeteci
Ergün Gündüz
Ressam
Serkan Kalkavan
Görüntü Yönetmeni
NE YAPIYORUZ NASIL ÇALIŞIYORUZ
BİZİM ÇALIŞMA
AŞKIMIZ ...

Biz sadece Film ve medya sektörüne gönül veren değiliz. Bizimle bağlantı kuran, yetenekli, gelecek vaad eden insanları da önemseyen, toplulukları birbirine bağlayan, adil bir oluşuma sahip küresel konularda olumlu gelişmeleri destekleyen ,kültürel geleneklerini koruyan, sanatın tüm içeriklerini uygulayan yaratıcı ve farklı bir ekibiz.
Ayrıcalıklı olmakta da mutlu ve kararlıyız.
İşlerimizin nihai amacı sevgiyle, dürüstlükle idealist bir ekip çalışmasıyla başarılı sonuç almaktır. Acayip Medya ekibi değişime canlılıkla, keyifle ayak uydurur ve herkes için sürdürülebilir görsel bir çalışma sonrası sizlere keyifli izleme olanağı sunar.

ACAYİP MEDYA'YI TAKİP EDİN